Poszukiwania - Ukraina - Strona 3.

Wykaz poleglych zolnierzy I Dywizji Pancernej pochowanych na terenieFrancji, Belgii, Holandii, Niemiec oraz W.Brytanii i pochodzacych z wschodniej Polski.

Poniewaz akcja powiadamiania rodzin o miejscu pochówku Poleglych byla niezadawalajaca i prosby o jej ponowienie sa ignorowane, uprzejmie prosze wszystkich ludzi dobrej woli o udzielenie pomocy i oddanie tej humanitarnej przyslugi Tym którzy zdala od domu rodzinnego oddali swoje zycie.

Kazda powiadomiona rodzina to jedna bezdomna mogila mniej


rejon : Stanislawów, Sarny, Bolechów, Nadworna

1) Jablonski Franciszek 16.01.13 Lysiec w. Stanislawów, F

2) Horodynski Boguslaw 30.04.21 Kniazie, Sniatyn ostatni adres Kołomyja - majatek Piadyki, D

3) Kamienski Jerzy 23.04.10 Tywrów Winnica-Rosja Stanislaw/Maria Nieweglowska , zonaty-adres Solotwiny, p. Nadworna, w. Stanislawow, B

4) Gniadek Marian 04.10.24 Stanislawów, D

5) Komosinski Zbigniew 10.11.21 Stanislawów, F

6) Krzyzanowski Tadeusz 19.06.20 Józef/ Maria Wiercha, H

7) Kwiecien Zbigniew 31.07.20 Stranislawów, F

8) Nowak Boleslaw 25.10.25 Markowce k. Otyni, F

9) Ochman Tadeusz 30.12.10 Stanislawów, D

10) Rusinko Wladyslaw 06.07.01 Stanislawów, D

11) Slaski Ludomir 25.12.06 Stanislawów, F

12) Smolny Kazimierz 06.02.21 Stanislawów, F

13) Tomczak Józef 19.03.03 Mariampol, F

14) Bielawski Stanislaw 12.01.10 Hrani – Dabrowica p.Sarny, B

15) Pierzecki Wladyslaw 28.09.19 Kolonia Karczewska p.Sarny, H

16) Rafalski Kazimierz 07.03.24 Poroda p.Sarny, H

17) Gondela Stanislaw 19.02.19 Lisowica p.Bolechów, W.Bryt.

18) Jablonski Stanislaw 15.08.09 Dolina, Kolej Lesna 345, Zygmunt/Aniela Lechowicz, D

19) Kubrycht Marian 21.05.19 Bolechów p. Dolina ul. Cerkiewna 5, Waclaw/Maria Pilipczak, D

20) Sarachman Piotr 24.01.21 Bolechów Jan/Tekla Sadowska, D

21) Stafij Kazimierz 25.05.16 Bolechów Jan- Karolina Iwanska, F

22) Rudnicki Jan 16.10.10 Przerosl, p. Nadworna, F

23) Wawrowicz Władysław 02.10.09 Wolosów p. Nadworna, Michał/MariaKamionka Wielka Kołomyja

zam. Hołyn, p.Kałusz, D

24) Koziolkowski Michal 01.05.19 Zuków p.Horodenka, Antoni/Maria Ciechanowska, siostra Aniela Branska, D

25) Bielka Jerzy 01.03.19 Rozlucz p. Stanislawów, RAF, B

pow. Przemyslany, Tlumacz

1) Hramota Jan 02.08.12 Mizyniec p. Przemysl Piotr/Maria Cichon, Siemien Podlaski-Wlodawa, F

2) Kusznir Mikolaj 13.05.17 Korzelice – Przemyslany Piotr, Paraska, H

3) Lewkut Józef 01.01.13 Przemysl, D

4) Szczepanik Jan, 19.06.08, Stubienko. p. Przemysl, B

5) Urbanski Waclaw 11.09.22 Przemysl, B

6) Rodycz Stanislaw 07.05.20 Bilka Szlachecka Przemysl, F

7) Bialkowski Henryk, 10.07.25, Tlumacz Franciszek/Maria Winiarska, F

8) Jakubowicz Jan 02.01.21 Jerzany p.Tlumacz ( wyzn.ormiansko-katolickie), F

9) Lesniak Józef 08.10.23 Polska Wola p, Tlumacz, F

10) Mieszczanin Stefan 07.01.15 Nizniów Tlumacz, H

11) Prokopczuk Michal 22.11.18 Horyhlady Tlumacz, H

12) Zakowicz Stefan 04.06.20 Okniany Tlumacz,

rejon Braslaw, Kosów Lacki, Dobromil,

1) Mickiewicz Arkadiusz 13.01.15 Druha p.Braslaw, D

2) Skurjat Wladyslaw 19.08.19 Borowiki, F

3) Turonek Eliasz 20.08.12 Kowszelewo p. Braslaw, D

4) Zielinski Tadeusz 19.03.13 Kosow Lacki, D

5) Nycz Józef 29.09.20 Tarnawa p. Dobromil Stanisław/Maria Józefczuk ,zam.Lacko, B

6) Wojciechowski Wladyslaw 12.11.17 Hucisko p. Bóbrka, W.Bryt.

POWROT
Home
Odezwy
Mogily
Listy
Poszukiwania
Oproep
Kontakt

łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł