Poszukiwania - Ukraina - Strona 2.

Wykaz poleglych zolnierzy I Dywizji Pancernej pochowanych na terenieFrancji, Belgii, Holandii, Niemiec oraz W.Brytanii i pochodzacych z wschodniej Polski.

Poniewaz akcja powiadamiania rodzin o miejscu pochówku Poleglych byla niezadawalajaca i prosby o jej ponowienie sa ignorowane, uprzejmie prosze wszystkich ludzi dobrej woli o udzielenie pomocy i oddanie tej humanitarnej przyslugi Tym którzy zdala od domu rodzinnego oddali swoje zycie.

Kazda powiadomiona rodzina to jedna bezdomna mogila mniej


rejon Tarnopol

1) Baginsk Jerzy Henryk19.07.09 Tarnopol Belgia,B

2) Damm Jerzy Marian 11.11.10 Radziechów p.Tarnopol, Holandia, H

3) Dejna Franciszek 27.02.08 Tarnopol Jan / Maria Uma, Belgia, B

4) Dmyterko Stanislaw 08.05.19 Baworów p.Tarnopol, H

5) Gesior Piotr 06.10.11 Hasiuty Kopyczynce Władyslaw/ Aniela Strzemecka, Al.Jana Sobieskiego 3,D

6) Jermakow Pawel 24.11.06 Zadniskówka,Skalat zona Maria Zabska,ul. Mickiewicza 316, D

7) Kos Zygmunt 17.08.08 Dragonówka p.Tarnopol, rodzice -Piotr,Katarzyna, D

8) Mazur Marian 15.03.18 Czahary Zbaraskie - Lubianki Wyzsze, Lukasz/Maria Wosmata, D

9) Remont Feliks 8.05.19 Czajczence p.Tarnopol, D

10) Sakiewicz Wladyslaw 19.02.13 Tarnopol, F

11) Szumejko Piotr 06.03.11 Borki Wielkie p.Tarnopol rodz.Mikolaj,Anna Hujda ,grek.-kat, F

12) Zaluski Józef 21.03.21 Dragonówka, B

13) Zych Aleksander 30.11.19 Tarnopol, F

14) Góral Piotr 04.04.24 Malaszowice, Jankowce Maciej/Tekla, D

15) Rudzinski Piotr 15.08.15 Wasylkowce – Kopyczynce Jan/Maria Pierożek, D

rejon Brody, Zbaraz, Kosów, Huculski,Wlodzimierz

1) Czernikowski Ludwik 20.12.16 Duda Brodzka, F

2) Barylski Stanislaw 08.09.12 Stryjówka p. Zbaraz, F

3) Mazur Marian 15.04.97 Czahary Baraskie, D

4) Pytel Izydor 13.08.08 Kmidonice p. Zbaraz, F

5) Szumlicz Wiktor, 11.11.19, Ochrymowiczep. Zbaraz, H

6) Czyrko Jan 17.05.22 Bobrowicze p. Zbaraz, H

7) Fokszej Wlodzimierz 14.12.05 Kosów, W.Bryt.

8) Kosciuk, Andrzej 25.03.04 Kowale, p. Kosów, B

9) Lucki Stefan 25.03.20 Kuty p. Kosów, F

10) Manugiewicz Kajetan 03.05.17 Kuty, F

11) Milikowski Mowsza 1911 Kosów Poleski, D

12) Popiuk Mikolaj 08.12.21 Pistyn Kosów Poleski, F

13) Treszka Józef 07.07.08 Burkut Kosów Poleski, H

14) Wesolowski Edward 20.02.19 Anusin, p.Wlodzimierz, F

rejon Rawa Ruska, Kalusz, Równe, Brzozów, Kijów, Krasnystaw, Kowel, Zółkiew

1) Malicki Waclaw 02.07.20 Mieliniec p. Rawa, D

2) Mrzygłód Emil 21.01.20 Kulajce p.Rawa, W.Bryt.

3) Gusciora Wojciech 12.03.10 Mazurów p. Kalusz, F

4) Luzarowski Jan 06.07.23 Poniatówka p. Równe, F

5) Sirota Igor 01.01.22 Równe, F

6) Stolar Arseni, 26.07.12 Kolowerta p. Równe, wyzn. prawoslawne, F

7) Turowski Stanislaw 12.01.18 Wodnik p.Równe, F

8) Zoledziowski Antoni, 14.02.24 Nowosiolki p. Brzozow, F

9) Sawicki Leon Antoni 05.11.18 Brzozów, F

10) Próchnicki Andrzej Feliks 18.12.17 Kijów, RAF, F

11) Przepolski Stanislaw 06.05.02 Kijów, B

12) Opolski Boleslaw 30.09.16 Wola Idzikowska, p. Krasnystaw, F

13) Bokser Pinczos 09.12.07 Kowel, Cmentarz Zydowski, Szkocja

14) Sieczko Tadeusz 15.02.22 Kowel, F

15) Matys Czeslaw 11.04.23 Pieczychłosty, p. Zółkiew, Jan/ Agnieszka, D

POWROT
Home
Odezwy
Mogily
Listy
Poszukiwania
Oproep
Kontakt